Fiyat Listesi

eLogo HİZMET FİYAT LİSTESİ

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerlidir.

Genel Açıklamalar

1.  eLogo Hizmet satışları, ”elogo.com.tr” üzerinden gerçekleştirilmektedir.

2.  Tüm fiyatlar Türk Lirası (TRY) cinsindendir ve fiyatlara KDV dahil değildir. Birim fiyatları listeye bilgi amaçlı eklenmiştir.

3.  Logo müşterileri ve Logo dışı müşteriler için aynı kontör paketleri ve fiyatları geçerlidir.

4.  Satın alınan paketlerin kullanım hakları yıllık veya aylık sürelere bağlı değildir. Kullanıcılar, tercih ettikleri hizmetlerden,  hesaplarında  yeterli  kontör  olduğu  sürece  faydalanabileceklerdir.  Kullanıcı  satın  aldığı paketteki  kontör  adedini  doldurduğunda,  yeni  bir  paket  satın  alarak  hizmetten  yararlanmaya  devam edebilecektir.

5.  e-Devlet Hizmetlerinden biri ya da daha fazlası ilk kez edinilirken ve daha sonraki ilave hizmet alımlarında, satış  portalındaki  yönlendirmeler  takip  edilerek  “Hizmet  Sözleşmesi’nin  ıslak  imzalı  olarak  iletilmesi gerekmektedir. Sadece kontör paketi alımı durumunda, “Satış Sözleşmesi’nin online olarak kabul edilmesi yeterlidir.

6.  Kredi kartından peşin/taksitli ödeme ve nakit ödeme seçeneği mevcuttur.

7.  eLogo (Logo Elektronik Tic. Hiz. A.Ş) işbu fiyat listesindeki bedelleri ve kontör düşüm adetlerini dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

– Paketteki Kontör Sayısı

Paket Fiyatı (TRY)

Kontör Birim Fiyatı (TRY)

500 Adet

550

1,10

1.000 Adet

1.000

1,00

2.000 Adet

1.900

0,95

5.000 Adet

3.900

0,78

10.000 Adet

5.700

0,57

25.000 Adet

12.000

0,48

50.000 Adet

20.500

0,41

100.000 Adet

29.000

0,29

250.000 Adet

60.000

0,24

500.000 Adet

105.000

0,21

1.000.000 Adet

190.000

0,19

Açıklamalar

–    e-Fatura Hizmeti

1.  Önceden sisteme tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, gönderen taraftan alıcı tarafa elektronik altyapı aracılığıyla iletimi hizmetidir. Kullanılan ERP sistemi üzerinden kesilen e-Faturalar hızlı ve güvenli olarak karşı tarafa iletilip firmalardan gelen faturalar pratik bir şekilde ERP sistemine kaydedilebilmektedir.

2.  e-Fatura Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Fatura lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Fatura lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

3.  e-Fatura Hizmeti “e-Fatura Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

–    e-Arşiv Fatura Hizmeti

4.  Firmaların kağıt ortamında düzenlemiş oldukları faturaların, Gelir İdaresi’nin belirlediği şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza edilmesi hizmetidir. e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve nihai tüketicilere fatura kesilmesine imkan sağlayan bu uygulama sayesinde hızlı ve tasarruflu iletim sağlanabilmektedir.

5.  e-Arşiv Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Arşiv lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Arşiv lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

6.  e-Arşiv Hizmeti “e-Arşiv Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

–    e-İrsaliye Hizmeti

7.  e-İrsaliye, kağıt ortamdaki sevk irsaliyesi ile aynı hukuki niteliklere sahip dijital irsaliye belgesidir ve e-İrsaliye hizmeti, gönderen taraftan alıcı tarafa elektronik altyapı aracılığıyla iletimi hizmetidir.

8.  e-İrsaliye Hizmeti fiyatlarına, e-İrsaliye lisans fiyatları dahil değildir. e-İrsaliye lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

–     eLogo e-SMM

9.  Serbest meslek erbaplarının mesleki faaliyetlerine ilişkin tahsilatları için kişi veya kurumlara düzenledikleri Serbest  Meslek  Makbuzlarının  elektronik  ortamda  düzenlenmesini  ve  eLogo  aracılığı  ile  Gelir  İdaresi Başkanlığı’na elektronik ortamda raporlanmasını sağlar.

10. e-SMM Hizmeti “e-SMM Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

–     eLogo e-MM

11. Defter tutan çiftçilerin ve/veya toptancıların, defter tutmayan çiftçilerden satın aldıkları ürünler karşılığında düzenledikleri Müstahsil Makbuzlarının elektronik ortamda düzenlenmesini ve Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik ortamda raporlanmasını sağlar.

12. e-MM  Hizmeti  “e-MM  Saklama  Hizmeti”  de  dahil  olarak  sunulmaktadır. Ayrıca  saklama  hizmeti  satın alınmasına gerek yoktur.

–    e-Mutabakat Hizmeti

13.  Firmaların  gerek  alıcı,  gerekse  satıcı  firmalarla  düzenli  olarak  yaptığı  BA/BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarının sistem içerisinden hazırlanarak e-mail, SMS ya da faks olarak karşı tarafa elektronik olarak ulaştırılmasını ve 7/24 sizin adınıza internet üzerinden cevapların toplanıp raporlanmasını sağlayan hizmettir. BA-BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarınızın tamamını bu sistem üzerinden yönetebilir ve hatta e-mail, faks ya da SMS ile ulaşamayıp telefonla sonuç aldığınız mutabakatları da yine bu sistem üzerinden takip ederek tek bir yerden rapor alabilirsiniz.

–    e-Defter Saklama Hizmeti

14. Firmaların Gelir İdaresine iletilen onaylı e-Defter dosyalarının güvenli olarak saklanması hizmetidir. İlgili dosyalar sistemimize yüklendikten sonra defter adı, ilgili ay ve yıla göre kategorize ederek kolay ve pratik arama imkanı ile sistemimizde 10 yıl boyunca saklanmaktadır.

–    e-Mail Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

15. Logo uygulamaları içerisinden e-mail yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. ERP içerisinden tanımlanan mail adresine/adreslerine ilgili hizmetin seçimine göre gönderim sağlanmaktadır. Gönderim durumu, ilgili hizmetin portali üzerinden ayrıca takip edilebilmektedir.

–    SMS Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

16. Logo uygulamaları içerisinden SMS yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. Gönderi esnasında kullanılacak olan SMS paketi, farklı adetlerde kontör harcayacak şekilde firmanın kendisine ya da eLogo’ya ait olabilir. Başta e-Arşiv faturalarının eşzamanlı olarak nihai tüketicilerin cep telefonlarına gönderilmesi olmak üzere, e-Mutabakat ve e-Fatura hizmetlerinde de bu dokümanların müşterilere iletilmesi sağlanmakta olup ERP uygulamaları içerisinden toplu SMS gönderimi hizmeti de mevcuttur.

–    Faks Gönderim Hizmeti (e-Mutabakat)

17. e-Mutabakat verilerine ait mektupların e-mail ya da SMS dışında faks ile gönderimi de sağlanabilmektedir. Ayrıca bir telefon hattı ücretlendirilmesine gerek kalmaksızın bulut sistemler (internet) üzerinden karşı tarafın faks cihazına belirlediğiniz formatta mektup çıktısının gönderilmesi sağlanmaktadır.

–    e-Ekstre Hizmeti 

17. Ekstre ürünü aracılığı ile tüm bankaların ortak formatı olan MT940 formatındaki hesap ekstrelerinin, kullanılan ERP çözümlerine hızlı ve pratik olarak aktarılması hizmetidir. Hesap ekstresinde bulunan hareketler banka işlem fişi veya havale/EFT fişi olarak ERP sistemine kaydedilebilmektedir.

–     eLogo e-Tahsilat

18.  Firmaların, mail order ya da seyyar POS gibi elle yapılan kredi kartı tahsilatları yerine dijital ortamda eLogo e-Tahsilat ekranları aracılığıyla sanal POS kullanarak kredi kartı ile tahsilat yapabilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem  sayesinde  7/24  istenildiği  zaman  ve  el  değmeden  elektronik  ortamda  kredi  kartı  tahsilatı yapılabilmektedir. Tahsilat işleminin başlatılabilmesi için e-Mutabakat (ve borç hatırlatma servisleri), e-Arşiv ve e-Fatura dokümanlarının gönderimini sağlayan e-mail ve SMS hizmetleri gibi farklı elektronik iletişim kanalları kullanılabilir. Bunların yanı sıra, eLogo e-Tahsilat için o firmaya sağlanan tahsilat linkini firmalar dilerlerse kendi web sitelerinde yayınlayabilir ya da kendi toplu e-mail gönderimleri ve benzeri işlemlerinde de kullanabilirler. Yapılan ödemeler, firmanın bankalardan aldığı kendi sanal POS hesaplarından, kendi anlaşmalarındaki komisyon ve vadelerde tahsil  edilebilir. Ayrıca firmalar herhangi bir sanal POS sahibi olmadan, doğrudan Wirecard’ın tahsilata aracılık hizmetleri ile, işlem tarihini takip eden Cuma günü ödenmek üzere, sadece WireCard’ın komisyonu ile tahsilat yapma imkanından da faydalanabilirler. BDDK tarafından onaylanmış PCI-DSS sertifikası ile ödeyen taraf dilerse, kredi kartı bilgilerini bu sistemde saklayabilir ve her ödemede tekrar bilgi girmek zorunda kalmadan 3D secure (cep telefonuna gelen SMS) ile güvenli ödemeyi çok daha zahmetsiz ve güvenli olarak eLogo e-Tahsilat sisteminde yapabilir.

– Kontör Paketlerinin Kullanım Adetleri

İlgili Hizmet

Kapsam

şülen Kontör

e-Fatura

Her gönderilen ve alınan e-Fatura ayrıca değerlendirilir. Saklama Hizmeti dahildir.

Her 1 e-Fatura için 1

Kontör

e-Arşiv Fatura

Gönderilen e-Arşiv faturalarını kapsar, saklama hizmeti dahildir.

Her 2 e-Arşiv Fatura için 1 Kontör

e-İrsaliye

Her gönderilen ve alınan e-İrsaliye ayrıca değerlendirilir. Saklama Hizmeti dahildir.

Her 1 e-İrsaliye için 1

Kontör

 

e-SMM

 

Gönderilen e-Serbest Meslek Makbuzlarını kapsar, saklama hizmeti dahildir.

Her 1 e-SMM için

1 Kontör

 

e-MM

 

Gönderilen e-Müstahsil Makbuzlarını kapsar, saklama hizmeti dahildir.

Her 1 e-MM için

1 Kontör

 

 

 

e-Mutabakat

 

 

 

Gönderilen e-Mutabakat mektuplarını kapsar, saklama hizmeti dahildir.

Her e-Mutabakat için

1 Kontör (e-Mail, SMS ve Faks 

alternatiflerinden

herhangi biri seçilerek

gönderilebilir.)

e-Defter

Saklama

Onaylı e-Defter dosyalarının orijinal dosya büyüklüğü bazında yasal süre boyunca

saklama hizmetidir.

Her 1 MB için 1,5 Kontör

 

 

 

e-Mail

 

 

 

e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-MM ve Mutabakat Mektubu hizmetlerinin mail gönderimini kapsar.

Her 5 e-Mail için 1 Kontör

(Mail gönderimlerinde

fatura/makbuz PDF’inin

mail içerisinde ekli yer

alması durumunda her 3

e-Mail için 1 kontör

düşülür)

 

SMS

eLogo‘nun SMS’i ile

Her 3 gönderi için 1

Kontör

Müşterinin kendi SMS’i ile

Her 8 gönderi için 1

Kontör

Faks

e-Mutabakat mektuplar için tek sayfa gönderimi kapsar.

Her 1 faks sayfası

(mektup) için 1 Kontör

 

 

 

 

e-Ekstre

Günlük Kullanım

Her dosyadaki her gün için 1 Kontör

 

Aylık Sınırsız (*Aylık paketler her ay otomatik olarak yenilenir.)

Aylık banka ve dosya

sınırsız 30 Kontör

Yıllık Sınırsız (*Yıllık paketler her yıl otomatik olarak yenilenir.)

Yıllık banka ve dosya

sınırsız 300 Kontör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eLogo

e-Tahsilat

Aylık ve yıllık paket ücretleri üzerinden sistem işler. Kontör harcaması yapmaz. 

Not: Aylık paketlerde, aylık 100K işlem üst sınırı vardır, üst sınırı aşarsa; işlem başına 10 kuruş hizmet ücreti kesilecektir. Yıllık paketlerde, yıllık 1.5M işlem üst sınırı vardır, üst sınırı aşarsa; işlem başına 10 kuruş hizmet ücreti kesilecektir.

Not: WireCard Pos hesapları üzerinden eLogo e-Tahsilat kullanması durumunda, Wirecard komisyonu; hizmeti kullanan firmaya yapılacak ödeme sırasında kesilir. Wirecard için üst sınır olmaksızın, taksit sayısına bağlı olarak ilgili yüzde ile kesinti gerçekleşerek kalan tutar işlemi takip eden Cuma günü kullanıcıya ödenir. Wirecard taksit komisyon oranları, bankaların faiz oranlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Rakamlarda güncelleme olması durumunda 1 ay öncesinde üye işyerleri bilgilendirilecektir.

 

Ücretlendirme aylık ve yıllık paketler üzerinden TL olarak faturalandırılmaktadır.